Korea Północna – na instagramie.

 

Korea Północna – najciekawsze konta na instagramie z tego zamkniętego kraju.

 

Koreą Północną – interesuję się ponad 20 lat. Pamiętam w początkach internetu, gdy pierwszy raz wpisałem słowo North Korea, a wyszukiwarka nie pokazała mi nic ciekawego oprócz jakiejś odmiany trawy.

Pamiętam z jakim zaciekawieniem oglądałem pierwsze zdjęcia z KRLD, gdy coś wreszcie pojawiło się w sieci. Jedno zdjęcie potrafiło zajmować mi pół dnia. Czasy się zmieniały, nawet tam wreszcie wjechali masowo turyści. Przywieźli ze sobą aparaty i kamery. Choć na początku były duże ograniczenia to jednak tych zdjęć pojawiało się coraz więcej. W końcu sam wyruszyłem w podróż do Korei Północnej. Do dziś pamiętam jakie emocje wzbudzały potem moje zdjęcia i filmy umieszczone w sieci.

Dziś co chwila możemy zobaczyć aktualne informacje z tego wciąż zamkniętego kraju. W zasadzie codziennie ktoś wraca od Kim Dzong Una i zamieszcza relacje w internecie. Jest tego tyle, że wciąż wielu administratorów portali daje się nabrać, iż dane zdjęcie było zrobione w Korei potajemnie i wywiezione z narażeniem życia. Prawie zawsze są to wierutne bzdury.

Znając realia przygotowałem dla Was zestawienie najciekawszych kont na Instagramie gdzie możecie zobaczyć najlepsze, najciekawsze i aktualne zdjęcia z Koreańskiej Republiki Ludowo Demokratycznej.

 

Zapraszam do listy poniżej i miłego oglądania 😉

 

 

ericlafforgue

Konto Erica Lafforgue na instagramie.

Eric to genialny fotograf. Jego zdjęcia powalają. Fotografował dla najlepszych magazynów na świecie. Jeśli prześledzicie jego portfolio to jakość zdjęć i ilość odwiedzonych krajów może powalić. W Korei Północnej był wielokrotnie. Zdjęcia z tego kraju mają coś w sobie magicznego, nie ogląda się ich jak typowych zdjęć z KRLD. Mają w sobie ten magiczny moment, przypisywany tylko najlepszym fotografom na świecie. Dodatkowo są zrobione z wielkim gustem. To co ten facet robi na co dzień wielu „fotografom” nie udaje się przez całe życie. Jeśli czegoś nie znajdziecie na instagramie, to możecie poszukać na oficjalnej stronie Erica.

 

nk_newsorg

Konto nk_newsorg na instagramie.

To prywatne przedsięwzięcie mające na celu zbieranie w jednym miejscu, wszystkich wiadomości na temat Korei Północnej. Strona ma na celu dostarczenie wiarygodnych wiadomości, opinii i analiz, narzędzi badawczych i wiedzy specjalistów na dany temat w jednym, dogodnym miejscu.

Strona została założona w kwietniu 2010 r.  ma pracowników w Waszyngtonie, Seulu i Londynie.

 

Jakaparker

Konto Jaka Parker na instagramie.

Jaka Parker jest Indonezyjskim pracownikiem organizacji pozarządowej, jest także ojcem trzech córek. W stolicy Korei Północnej mieszkał od 9 listopada 2012 roku. To chyba pierwsza osoba na świecie która tak bezpośrednio i na bieżąco wrzucała do sieci aktualne zdjęcia i filmy z Korei Północnej. W pewnym momencie stał się wręcz najlepszym dostawcą treści z tego zamkniętego kraju. Pokazywał bardzo często z pozoru bardzo błahe sprawy – jak odprowadza dzieci do szkoły czy tankuje auto. W rzeczywistości w bardzo sprytny sposób pokazywał ten kraj od środka i obnażał jego słabości. Mając zawieszoną na klatce piersiowej sportową mała kamerę bardzo często nie wzbudzał zainteresowania, dzięki temu możemy dziś oglądać bardzo dużo zdjęć na instagramie oraz masę świetnych filmów na youtube.

 

Pierredepont

Konto Pierre Depont na instagramie.

Konto należy do francuskiego fotografa, który pokazuje codziennie życie w Korei Północnej. Choć faktycznie jego zdjęcia są bardzo dobre i pokazują sporo szczegółów to nie do końca wierzę w ich „codzienność”, gdyż sam autor więcej mieszka w Francji niż w KRLD. Nie przekreśla to jednak faktu, iż jest to jeden z najlepszych profili na Instagramie dotyczących Korei Północnej.

 

koreakonsult

Konto koreakonsult na instagramie.

To konto należy do szwedzkiego biura podróży znanego z organizacji wyjazdów do Korei Północnej. Istniejąca od 2003 roku firma wielokrotnie zabierała turystów do KRLD. Jak oficjalnie informuje podróż z nimi jest bezpieczna, są bardzo dobrze zorientowani w uwarunkowaniach geopolitycznych tego kraju i mają wieloletnie doświadczenia. Dzięki temu, iż pojawiają się tam dość często – zdjęcia na ich instagramowym profilu są bardzo aktualne.

 

uritours

Konto uritours na instagramie.

To profil kolejnego biura podróży, pojawiający się w zestawieniu. Biuro reklamuje się 15 letnim doświadczeniem w prowadzeniu bezpiecznych podróży do Korei Północnej. Organizują też wymianę kulturalną, oraz delegacje służbowo-biznesowe. Dzięki temu, iż pojawiają się tam dość często – zdjęcia na ich instagramowym profilu są bardzo aktualne.

 

everydaydprk

Konto everydaydprk na instagramie.

To konto na którym rozpoczniecie codzienną przygodę z Koreą Północną, zdjęcia dostarczane przez turystów, czy obcokrajowców na co dzień mieszkających w KRLD ( np. nauczycieli angielskiego )

 

northkorea_dprk_newssite

https://www.instagram.com/northkorea_dprk_newssite/?hl=pl

To duża ciekawostka w zestawieniu. Oficjalna strona Korei Północnej. Przedstawia oficjalne stanowisko władz Północno-Koreańskich, wychwala władzę i śle pieśni pochwalne. Co ciekawe to jedna z nielicznych w internecie stron z domeną przypisaną KRLD czyli .kp


explorenorthkorea

Konto explorenorthkorea na instagramie.

Tym razem w zestawieniu pojawia się chińskie biuro podróży. Głównie organizuje wyjazdy dla obywateli Chin, ale można dołączyć do ekipy po wypełnieniu formularza i spełnieniu wszystkich warunków. Mają olbrzymi pakiet różnego rodzaju tripów do KRLD – zdjęcia bardzo aktualne.

 

youngpioneer

Konto youngpioneer na instagramie.

To jedno z najbardziej znanych biur podróży, regularnie zabierających turystów do Korei Północnej. Od pewnego czasu mają także w ofercie inne ciekawe miejsca od których twoja mama wolała by cię trzymać z daleka. Dzięki temu, że są bardzo często w KRLD to ich profil jest pełen aktualnych zdjęć z tego zamkniętego kraju.

 

northkorea_news

Konto northkorea_news na instagramie.

To druga duża ciekawostka w zestawieniu. Po raz kolejny oficjalna strona Korei Północnej. Przedstawia oficjalne stanowisko władz Północno-Koreańskich, wychwala władzę i śle pieśni pochwalne.

 

koryotours

Konto koryotours na instagramie.

To utworzone przez Nicka Bonnera w 1993 roku biuro turystyczne było pierwszą firmą zagraniczną wożącą do Korei Północnej turystów. Nie jest tajemnicą, że Nick studiował w Pekinie z synem Północno-Koreańskiego dygnitarz z którym po studiach nawiązała współpracę. Koryo Tours brało udział w produkcji wielu filmów. Aktualnie biuro organizuje wyjazdy do innych zamkniętych rejonów świata.

 

uriminzok2017

Konto uriminzok2017 na instagramie.

To kolejna oficjalna strona rządu Północno-Koreańskiego. Jak się domyślacie, zdjęcia na ich instagramie będą politycznie poprawne. Każdy kadr wychwala władzę ludową w tym demoludzie. Nie przekreśla to jednak wartości poznawczych. Osobiście także i to konto śledzę.

 

andrea_uri

Konto andrea_uri na instagramie.

Andrea Lee – jest twórcą biura podróży Uritours – o którym jest także mowa w tym zestawieniu. Na jej profilu możemy  zobaczyć  sporo ciekawych zdjęć z KRLD. Z racji tego, że władza USA obecnie zabroniła podróży swoim obywatelom do Korei Północnej, może się okazać, że profil na chwilę wyhamuje z nowymi zdjęciami.

 

 

erictalmadge

Konto erictalmadge na instagramie.

Eric Talmadge – to wieloletni korespondent Associated Press. Spędziła wiele lat w Japonii, nadawał z ponad 30 krajów w tym z Iraku czy Afganistanu. Obecnie jest szefem AP na KRLD. Zaglądając na jego instagram możemy czasem zobaczyć fotki z Korei Północnej które zostały wstawione kilka minut wcześniej.

 

krahun

Konto krahun na instagramie.

To kolejne biuro podróży, wyspecjalizowane w wycieczkach do Korei Północnej. Na ich profilu znajdziemy sporo zdjęć z terenów rolniczych, często niedostępnych dla zwykłych turystów.

 

 

shaneohodhrain

Konto shaneohodhrain na instagramie.

Shane Horan – to fotograf na stale mieszkający w Pekinie. Specjalizuje się w podróżach do Korei Północnej. Często odwiedza niebezpieczne rejony świata jak Irak, Somalia czy Erytrea. Jego zdjęcia często przypominają te zrobione przez Erica Lafforgue.

 

vickyinam

Konto vickyinam na instagramie.

Vicky Mohieddeen – to dziewczyna pracująca dla biura podróży, regularnie wożącego turystów do Korei Północnej. Mieszka w Pekinie i regularnie odwiedza KRLD. Jej profil nie ingeruje w politykę, a pokazuje zwyczajne codzienne życie mieszkańców tego kraju. Ubolewam tylko nad jakością zdjęć, trochę jakby zrobione spod łokcia i niechlujnie, ale może o to chodzi autorce.

 

Simonkoryo

Konto simonkoryo na instagramie.

Simon Cockerell – to szef Koryo Tours, człowiek który najczęściej bywa w Korei Północnej. Do tej pory był ponad 160 razy. Z każdej podróży pojawiają się nowe zdjęcia. Jeśli śledzicie filmy z KRLD, to w wielu Koryo Group pojawia się jako organizator wyjazdu dla ekipy filmowej.

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony, będzie mi bardzo miło jeśli polubisz ją na Facebooku ;).


Drogi Podróżniku, poniżej znajduje się reklama Google. Zupełnie nie mam pojęcia, co Ci się na niej wyświetla. Jeśli chciałbyś lub chciałabyś wynagrodzić mi jakoś pracę nad stroną, proszę kliknij w reklamę i nic więcej. Dziękuję za wsparcie strony.